Edu.StockWatch.pl - https://edu.stockwatch.pl
Maj 18 2016

Edukacja

Szkolenie: Sprawozdanie finansowe bez tajemnic – poziom podstawowy

Szkolenie StockWatch.pl | Warszawa | 25 czerwca

button

Próbujesz analizować spółki, ale czytając raporty finansowe masz wrażenie, że coś ważnego Ci umyka? Dobrze trafiłeś. Nasze szkolenia uzupełniają brakującą wiedzę księgową, analityczną i biznesową w taki sposób, by dać Ci umiejętność szybkiego wyciągania wniosków na temat finansów spółek giełdowych. W prostych słowach przybliżymy terminologię i najważniejsze pozycje raportów pod kątem polskiego rynku. Dzięki temu lepiej wykorzystasz analizy domów maklerskich, materiały prasowe, czy komunikaty spółek, a w rezultacie poznasz powody zmian cen akcji spółek giełdowych.tabela2

Umiejętności zdobyte podczas szkolenia będą szczególnie przydatne:

 1. przyszłym i obecnym dziennikarzom ekonomicznym i finansowym
 2. początkującym inwestorom indywidualnym (0-3 lata na rynku)
 3. studentom kierunków finansowych
 4. kandydatom na analityków papierów wartościowych
 5. pracownikom działów analiz i kontrolingu biznesowego
 6. członkom zarządów i menedżerom działów niefinansowych dużych spółek

Kończąc szkolenie będziesz znał:

 1. rodzaje i elementy sprawozdania finansowego
 2. stosowaną terminologię
 3. podstawowe wskaźniki finansowe i sposoby ich interpretacji
 4. źródła podstawowych informacji na temat wyników finansowych spółki
 5. najważniejsze pozycje rachunku wyników, bilansu oraz sprawozdania z przepływu środków pieniężnych
 6. kluczowe metody wyceny spółek – sposoby krytycznej oceny rekomendacji maklerskiej
 7. metody prześwietlenia specjalnie zaciemnionych sprawozdań
 8. sposoby oceny stabilności firmy i jakości wykazywanych zysków
 9. metody szacowania wartości fundamentalnej spółki

button

Termin:

Szkolenie odbędzie się 25 czerwca 2016 r. w godzinach 9:00-18:00. Sala wykładowa znajduje się w centrum Warszawy, kilkaset metrów od Dworca Centralnego. Prowadzącym będzie licencjonowany doradca inwestycyjny z doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i analizie raportów spółek z GPW. Liczba miejsc jest ograniczona do 12, dzięki czemu każdy uczestnik może liczyć na indywidualne podejście.

Prowadzący: Dariusz Grupa, doradca inwestycyjny nr 464

Regularnie publikuję analizy sprawozdań finansowych dla abonentów Stockwatch. Posiadam licencję doradcy inwestycyjnego nr 464. Zdałem również wszystkie 3 etapy egzaminu CFA – licencji będącej światowym wyznacznikiem kwalifikacji wymaganych na rynku kapitałowym. Posiadam kilkanaście lat doświadczenia zawodowego w branży finansowej, głównie w obszarze funduszy inwestycyjnych i bankowości. Sam jestem aktywnym inwestorem giełdowym, dobierającym spółki do swojego portfela głównie na podstawie analizy fundamentalnej. Nie jestem księgowym-teoretykiem – pracując ze sprawozdaniem finansowych preferuję podejście praktyczne. Przy analizie sprawozdania finansowego staram się zawsze wyciągnąć jak najwięcej zawartych informacji, a także odkrywać obszary, które spółki wolą przemilczeć.
 
Koszt udziału jednej osoby: 800 zł + 23% VAT (wystawiamy faktury VAT)
Cena dla abonentów StockWatch.pl to 560 zł + VAT
 • Koszt zawiera:
 • – materiały ćwiczeniowe oraz notatniki
 • – certyfikat uczestnictwa
 • – całodzienny i nielimitowany catering (kawa, herbata, woda, soki, ciastka, owoce)
 • – lunch – serwowany w formie bufetu szwedzkiego (kilka dań do wyboru w tym co najmniej jedno wegetariańskie)
 • – półroczny abonament premium do portalu StockWatch.pl, który m.in. daje dostęp do bogatej bazy danych finansowych, narzędzi ułatwiających analizę i omówień sprawozdań przeprowadzanych przez analityków StockWatch.pl; abonament pozwoli uczestnikowi na praktyczne wykorzystanie i pogłębienie wiedzy nabytej na szkoleniu

>> Szczegółowy plan szkolenia

button

Partnerzy szkolenia:

logoValueCommunicationslogoPaga2

EquityMagazine_logo

Wymagane są następujące dane: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu. Jeżeli potrzebna jest faktura VAT, prosimy o przesłanie również nazwy, adresu i NIPu firmy. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest opłacenie szkolenia przelewem w terminie 7 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Ewentualną rezygnację z udziału należy przesłać na adres lukasz.konopko@stockwatch.pl W przypadku rezygnacji później niż na 14 dni robocze przed rozpoczęciem warsztatu pobrana zostanie opłata w wysokości 100% opłaty za udział. Nieodwołanie zgłoszenia i brak udziału w warsztacie powoduje obciążenie pełnymi kosztami udziału. Możliwe jest zastępstwo zgłoszonego uczestnika.

Opłacenie kosztów szkolenia jest jednoznaczne z zawarciem wiążącej umowy pomiędzy zgłaszającym, a firmą StockWatch.pl sp. z o.o., oznacza akceptację warunków uczestnictwa i zgodę na przetwarzanie przez StockWatch.pl sp. z o.o. danych osobowych zgłoszonych uczestników w celach promocji i marketingu. Wyrażający zgodę na przetwarzanie danych mają prawo kontroli i weryfikacji przetwarzania danych, które ich dotyczą oraz do odwołania udzielonej zgody.

Organizator zastrzega sobie możliwość przesunięcia lub odwołania szkolenia bez podawania przyczyny.